Kráľ detských čitateľov 2017

Knižnica pre mládež mesta Košice vyhlasuje voľbu Kráľa detských čitateľov 2017. Na kandidátov aj tento rok čakajú tri súťažné kolá, ktoré budú postupne prebiehať v mesiacoch február, marec a apríl.

„Súťaž tradične odštartuje informatívny test zo všeobecných znalostí detskej literatúry a nášho mesta, ktorý do semifinále posunie 21 najčitateľov, za každú pobočku knižnice jedného“, informuje Iveta Hurná, riaditeľka Knižnice pre mládež mesta Košice. „Úvodné kolo súťaže budú adepti na kráľovský titul absolvovať na domovských pobočkách v týždni od 6. do 10. februára 2017.

Tí, ktorí si budú počínať najlepšie a získajú najvyšší počet bodov na svojej pobočke postúpia do druhého, semifinálového kola, ktoré máme naplánované na 16. marca 2017 v pobočke Nezábudka.“ Cieľom druhého kola je určiť šiestich najlepších, finalistov, ktorí už priamo zabojujú o titul Kráľ detských čitateľov 2017. „Nového kráľa si zvolíme aj zároveň korunujeme 6. apríla 2017, v rámci tretieho, finálového kola, ktoré bude prebiehať v priestoroch pobočky LitPark na Kukučínovej 2 v Košiciach.“
O titul sa môžu uchádzať čitatelia Knižnice pre mládež mesta Košice, žiaci 6. - 7. ročníkov základných škôl, alebo študenti I. stupňa osemročných gymnázií.

Fond na podporu umenia