fb

MAČ - autori dočítali


Siedmy ročník festivalu Mesiac autorského čítania 2017 (MAČ) v Knižnici pre mládež mesta Košice, vo štvrtok 3. augusta, definitívne skončil. Prostredníctvom autorských čítaní a prezentovaných literárnych diel sa mu podarilo sprostredkovať množstvo rôznych životných skúseností, vnútorných svetov umelcov, obyčajných ľudských citov a nenaplnených snov.

Tridsať jeden dňový literárny maratón  MAČ zakaždým zanecháva niečo nedopovedané, niečo nedočítané. Preto má zakaždým čo ponúknu, niečo čo tu nebolo. Možno to je dôvod,   prečo sa stáva z roka na rok obľúbenejším a vyhľadávanejším. O skúsenostiach s ním, o jeho priebehu a napredovaní hovorí za organizátora, Knižnicu pre mládež mesta Košice, riaditeľka knižnice, Iveta Hurná: „MAČ má za sebou siedmy ročník svojej existencie. Mal teda dosť času na to, aby sa dostal do povedomia Košičanov a našich priaznivcov, aby sa mohol chváliť  pravidelnou a nie malou návštevnosťou.“

Čítať ďalej: MAČ - autori  dočítali

Mesiac autorského čítania 2017 vrcholí


Medzinárodný festival Mesiac autorského čítania ide do finále. Knižnica pre mládež mesta Košice má pre svojich návštevníkov ešte poslednú ponuku, ktorú by si milovníci literatúry nemali nechať ujsť.

Posledné tri dni košického literárneho festivalu budú patriť výlučne domácim autorom a v druhej vetve už naozaj úplne posledným gruzínskym hosťom.

O autoroch a o programe informuje Iveta Hurná, riaditeľka knižnice:
„Naša posledná top ponuka pre prvé tri augustové dni, 1. – 3. august, je viac ako zaujímavá. Za domácich sa predstavia Vladimír Balla, Monika Kompaníková a Petr Hruška. Za gruzínsku časť Davith Gabunia, Lia Likhokeli a Erekle Deisadze.“

Čítať ďalej: Mesiac autorského čítania 2017 vrcholí

Divadelné predstavenia - pozvánka

Knižnica pozýva všetky deti:

4. august 2017 o 16.00 hod., LitPark, Kukučínova 2, Košice: Ježibabkovci, alebo Popletené kúzla
Muzikálová rozprávka je príbeh o rodine Ježibabkovcov, ktorá si žije svoj život možno bláznivo, ale romanticky. Postavy sú síce Ježibaby, no prenesené do moderného, súčasného sveta. Podnikajú, deti chodia do školy a rodičia si naplno užívajú všetky Ježibabovské technické výdobytky. Všetko by vyzeralo dokonalo, keby sa čosi nepoplietlo...  
Nenechajte si ujsť príbeh sympatickej Ježibaby a Ježideda, ich dvoch detí Bonifácie a Bonifácka. 

Čítať ďalej: Divadelné predstavenia - pozvánka

MAČ 2017 s prekvapeniami

V knižnici pokračuje letný medzinárodný festival Mesiac autorského čítania. Každý deň v týždni, vždy so začiatkom o 18.00 hodine v pobočke LitPark na Kukučínovej 2 na Vás čakajú jeho usporiadatelia, ktorí zároveň avizujú, že zásoba literárnych delikates zo štyroch krajín sa nevyčerpala. Ich bohatá ponuka potrvá až do 3. augusta 2017.

Delikatesy hosťujúceho Gruzínska
Gruzínska poetka Diana Anfimiadi povedala, že národy sa najlepšie spoznávajú prostredníctvom kuchyne a umenia. O tom sa mohli presvedčiť návštevníci festivalu Mesiac autorského čítania v Košiciach, ktorí už mali možnosť spoznať viacerých výnimočných autorov. „Za gruzínskych to boli napríklad Lena Samniašvili, ktorú k literatúre a poézii priviedli starí rodičia a ktorá sa cez poéziu delí o svoje momentálne pocity a nálady, Bata Danelia, jeden z najstarších predstaviteľov gruzínskej poézie, ktorého želanie bolo, aby sa poslucháčom zapáčila aspoň jedna jeho báseň.

Čítať ďalej: MAČ 2017 s prekvapeniami

Lego v knižnici II.


Nové akcie spoločnosti LegoRent, ktoré budú tentoraz prebiehať v rámci aktivít Prečítaného leta v LitParku na Kukučínovej 2.

Pozývame milovníkov lego skladačky na  tematicky zamerané workshopy:

- 17.7.2017 od 10.00 - 13.00 hod., O starých rodičoch,  budeme spoločne vyrábať autíčka na balónový pohon a súťažiť
- 22.8.2017 od 10.00 - 13.00 hod., O zvieratách, budeme stavať rôzne zvieratka a budú k dispozícii aj ďalšie zaujímavosti z lego dielne k danej téme, napr. cválajúci kôň 

Podujatia predstavujú 2 - 3 hodinové aktivity zamerané na témy Prečítaného leta.

Fond na podporu umenia

Spýtajte sa knižnice