fb

ALBI - hry pre celú rodinu

Obľubujete tie vzácne rodinné chvíle pri hraní spoločenských stolových hier?
Ak áno, už aktuálne máme pre Vás v LitParku na Kukučínovej 2 až 30 ks nových zábavných hier radu „V kocke“ a „Kúzelné čítanie“ od spoločnosti ALBI s.r.o.

Hry V kocke sú skvelé nielen na precvičovanie si pamäti, ale aj na získavanie nových vedomostí. Navyše sa vyznačujú naozaj jednoduchými krátkymi pravidlami, ktoré rýchlo pochopia aj tí najmladší.

Čítať ďalej: ALBI - hry pre celú rodinu

Vianočná knižka sa otvára 2017


Knižnica pre mládež mesta Košice otvorila Vianočnú knižku, cyklus motivačných a zábavných podujatí pre deti a mládež, ktorý každý rok venuje všetkým vekovým kategóriám mladého čitateľa.

Košická knižnica je známa svojimi aktivitami s detským čitateľom, pre ktorých celoročne usporadúva množstvo podujatí s knihou a o knihe. „A nebude tomu inak ani v závere roka“, uviedla Iveta Hurná, riaditeľka knižnice. „Opäť sme v predvianočnom čase pripravili veselé a zábavné podujatia vo všetkých našich pobočkách, ktoré deťom navyše spestria i naši vianoční hostia. Nezabudli sme ani na deti v detskej nemocnici, tam prebiehajú čítania na detskej onkológii a v herni pre hospitalizované detičky. No a nevynecháme ani vianočný stolnotenisový turnaj, Knihovníci verzus Domko, v domove sociálnych služieb a tiež celoslovenskú aktivitu na podporu čítania Celé Slovensko číta deťom aj na Mikuláša.“

Čítať ďalej: Vianočná knižka sa otvára 2017

Vianočná knižka sa otvára 2017 - program


Knižnica pre mládež mesta Košice decembri otvára Vianočnú knižku, cyklus motivačných a zábavných podujatí pre deti a mládež, ktorý každý rok venuje všetkým vekovým kategóriám mladého čitateľa.

Program Vianočná knižka sa otvára 2017:

4.12. - 31.12.2017 - Výstava Sofiina volba po česku, výstava približuje osudy českých židovských detí - v pobočke na Humenskej 9 v rámci otváracích hodín pobočky.
4.12. - 31.12.2017 - Výstava 12 svetov, ilustrátori súčasnej českej knihy pre deti, LitPark, Kukučínova 2 v rámci otváracích hodín pobočky
18.12. - 31.1.2018 - Výstava Miloša Koptáka, výber ilustrácií z kníh Jána Uličianskeho, Kocúr na kolieskových korčuliach a Malá princezná.“

Čítať ďalej: Vianočná knižka sa otvára 2017 - program

Motivačné aktivity s detským čitateľom 2017 - záver

Množstvo nápadov a osobných skúsenosti, ktoré odzneli v košickej knižnici na siedmom ročníku medzinárodného odborného seminára Motivačné aktivity s detským čitateľom malo pomôcť a inšpirovať knihovníkov a pedagógov pri ich práci s knihou a deťmi.

Priviesť dnešné deti a mládež k čítaniu je náročnou úlohou. Vedia o tom svoje učitelia i knihovníci a začínajú si to uvedomovať už aj samotní rodičia. „Každoročne robíme naozaj množstvo podujatí, aby sme oslovili svojich mladých čitateľov. Tie ich musia nielen zabaviť, ale i priviesť k samotnému čítaniu. Vymýšľať však zakaždým niečo nové, je časom čoraz náročnejšie a preto aj my potrebujeme niekde získať nové inšpirácie, rady i spôsoby ako napredovať“, hovorí za organizátora seminára Iveta Hurná, riaditeľka Knižnice pre mládež mesta Košice.

Čítať ďalej: Motivačné aktivity s detským čitateľom 2017 - záver

Fond na podporu umenia

Spýtajte sa knižnice