Banner

fb

Odmeňujeme rozprávkou nocou v ZOO

O tom, že čítať s Knižnicou pre mládež mesta Košice sa určite oplatí sa presvedčia aktívni mladí čitatelia. Knihovníčky ich za odmenu vezmú do košickej zoologickej záhrady (23.-24.6 a 26.-27.6), aby tam strávili noc bohatú na dobrodružstvá a nezabudnuteľné zážitky.

„Čítať s nami sa jednoducho oplatí“, má opäť dôvod konštatovať riaditeľka Knižnice pre mládež mesta Košice, Iveta Hurná, ktorá sa teší z toho, že za lásku ku knihám a celý rok čítania budú odmenení tí, ktorí si to najviac zaslúžia. „Veľa čitateľov už vie, že veľmi radi a čoraz častejšie sa snažíme tých najzanietenejších čitateľov podporiť a tiež odmeniť.

Čítať ďalej: Odmeňujeme rozprávkou nocou v ZOO

Nezábudkové čítanie


Knižnica pre mládež mesta Košice v utorok 20.6.2017 slávnostne otvorila novú letnú čitáreň, atraktívny a príjemný priestor v pobočke Nezábudka na Poľovníckej ulici v Košiciach, ktorý bude slúžIť na teplé letné čítania a na veľa ďalších aktivít pre malých aj väčších čitateľov.

Knižnica pre mládež mesta Košice vo svojej Nezábudke nikdy nezabúda ani na deti a mladých ľudí s rôznym fyzickým, mentálnym alebo sociálnym hendikepom. S radosťou preto oznamuje, že pre svojich čitateľov obnovila jej vonkajšie priestranstvo, letnú záhradu. Tá má spríjemniť organizované podujatia a zároveň poskytnúť atraktívny priestor pre ďalšie voľnočasové aktivity.

Čítať ďalej: Nezábudkové čítanie

Lego v knižnici


Pozývame čitateľov na programovo atraktívne doobedie s kreatívnou skladačkou, ktorá asi nikdy neprestane baviť, s Legom.
Deti sa s ňou môžu zahrať v LitParku v sobotu, 24.6. v čase od 9.00 do 12.00 hodiny. Knižnici ho poskytne spoločnosť LegoRent, ktorá návštevníkom podujatia zároveň predstaví Lego spirografy, stroje kresliace rôzne tvary podľa nastavenia ramien prístroja a GBC Lego stroje (Great Ball Contraption), ktoré sú schopné presúvať pomocou rôznych mechanizmov guľôčky v priestore.

Čítať ďalej: Lego v knižnici

Žabiak Žofré - divadielko


Nedeľa, 18. júna bude patriť muzikálovej rozprávke Žabiak Žofre. Divadelné predstavenie o žabiakových dobrodružstvách, ktorý sa vydal na cestu za svojim snom sa v LitParku začne o 15.00 hodine a je určené materákom a žiakom prvého stupňa základných škôl. Návštevníkom ho odohrá divadlo Crocus Theatre. 

Plagát Pdf

Kniha kníh


Program podujatí o Biblii, knihe kníh je určený pre deti vo veku 7-12 rokov a trvá približne 45 minút. Uskutoční sa v nedeľu 11. a 25. júna so začiatkom o 14.30 hodine v pobočke LitPark na Kukučínovej ulici.
Celé podujatie je spracované tak, aby sa deti dozvedeli všetky základné informácie o vzniku Biblie a o jej prekladoch do svetových aj kmeňových jazykov. Hlavným organizátorom podujatia je OZ Detská misia, ktorá svoje aktivity podriaďuje mottu, že naša budúcnosť je v deťoch.

Čítať ďalej: Kniha kníh

Fond na podporu umenia

Spýtajte sa knižnice