Banner

fb

Noc s Andersenom 2017


Stretnutie s odvážnymi pirátmi a Snehovou kráľovnou, vzburu strašidiel, hru na filmárov, hľadanie zatúlaného káčatka a trochu strachu k tomu zažijú malí čitatelia počas rozprávkovej Noci s Andersenom 2017 v pobočkách Knižnice pre mládež mesta Košice, ktorá bude prebiehať z piatka na sobotu 31. marca - 1. apríla 2017.
Toto zábavné podujatie, ktoré na Slovensku zastrešuje Spolok slovenských knihovníkov a knižníc a Slovenská asociácia knižníc prebieha každoročne už celých 16 rokov. Malí čitatelia od Austrálie cez Európu až po USA trávia túto noc so svojimi obľúbenými knižnými hrdinami a ich dobrodružstvami v knižniciach, školách, detských kluboch a detských domoch, aby si pripomenuli slávneho dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena (1805-1875).
V minulom roku koordinátori zaznamenali rekordné číslo účastníckych organizácií, bolo ich až 235.

Čítať ďalej: Noc s Andersenom 2017

Kráľ čitateľov 2017 - finále


Účastníci súťaže o titul Kráľ detských čitateľov doteraz absolvovali dve vedomostné kolá, ktoré preverili ich znalosti z detskej literatúry a histórie mesta Košice. Teraz ich čaká posledné, rozhodujúce kolo, počas ktorého odznejú recenzie ich obľúbených kníh.
Vo štvrtok, 16.3.2017 sa v pobočke Nezábudka uskutočnilo druhé, semifinálové kolo súťaže o titul Kráľa detských čitateľov 2017 a zúčastnilo sa ho 19 adeptov na tento titul. „Úspešnými finalistami sa stali Figeľ Jakub zo ZŠ Jozefa Urbana, Haščáková Hana zo ZŠ Staničná, Kertys Ján zo ZŠ Sv. Košických mučeníkov, Psotová Petra z Gymnázia na Alejovej, Stanová Terézia z Evanjelického gymnázia J. A. Komenského a Volková Karolína zo ZŠ Belehradská, informuje Kamila Prextová, zástupkyňa riaditeľky Knižnice pre mládež mesta Košice.

Šiestich finalistov teraz čaká posledné a rozhodujúceho kolo, ktoré bude prebiehať vo štvrtok 6. apríla 2017 o 10.00 hod. v LitParku,

Čítať ďalej: Kráľ čitateľov 2017 - finále

Kráľ Sympatia 2017

Vo štvrtok 16.3.2017 sa v pobočke Nezábudka uskutočnilo druhé, semifinálové kolo súťaže o titul Kráľa detských čitateľov 2017. Zúčastnilo sa ho 19 adeptov na tento titul. Gratulujeme úspešným, teraz už finalistom: Figeľovi Jakubovi, Haščákovej Hane, Kertysovi Jánovi, Psotovej Petre, Stanovej Terézii, Volkovej Karolíne.
Finalisti sa zúčastnia rozhodujúceho III. kola, ktoré bude prebiehať 6. apríla 2017 o 10.00 hod. v pobočke LitPark. 

Zároveň vyzývame sympatizantov nových finalistov, aby im prostredníctvom ankety udeľovali hlasy, ktoré im môžu pomôcť získať titul Kráľ Sympatia 2017. Získa ho ten z finalistov, ktorý získa najviac hlasov.

Svoje hlasy vybranému kandidátovi na titul Kráľ Sympatia môžete posielať do 3. apríla 2017.

Anketa

Týždeň slovenských knižníc 2017

V týždni od 13. do 19. marca 2017 budú v knižniciach po celom Slovensku prebiehať podujatia na podporu vzdelanosti v duchu spoločného motta Knižnice pre všetkých. Týždeň slovenských knižníc každoročne vyhlasuje Slovenská asociácia knižníc a Spolok slovenských knihovníkov a knižníc. 

Knižnica pre mládež mesta Košice do programu Týždňa slovenských knižníc zaradila semifinále Voľby Kráľa detských čitateľov 2017, výstavy Kvetinkové divadlo a Keď Peter kreslí, podujatia venované Dňu ľudovej rozprávky, stretnutia so spisovateľmi Michaelou Ellou Hajdukovou, Katarínou Mikolášovou, Petrom Karpinským a Valentínom Šefčíkom, s hudobníkom Jánom Hrubovčákom, zástupcami zoologickej záhrady a nebudú chýbať ani obľúbené večerníčkové čítania pre deti a ich rodičov.

PROGRAM:

Čítať ďalej: Týždeň slovenských knižníc 2017

Keď Peter kreslí - výstava ilustrátora Petra Čisárika


Knižnica pre mládež mesta Košice sprístupnila pre svojich návštevníkov výstavu ilustrácií z kníh Snehuliacke ostrovy od Jána Uličianskeho a O Guľkovi Bombuľkovi od Márie Ďuríčkovej. Autorom ilustrácií je významný slovenský ilustrátor, držiteľ niekoľkých prestížnych ocenení Peter Čisárik (1958), ktorý dlhé roky pôsobil v Košiciach.

Výstavu prác maliara, ilustrátora, divadelného a scénického výtvarníka, pedagóga Petra Čisárika, pod názvom KEĎ PETER KRESLÍ poskytla košickej knižnici Mestská knižnica mesta Piešťany.

Čítať ďalej: Keď Peter kreslí  - výstava ilustrátora Petra Čisárika

Fond na podporu umenia

Spýtajte sa knižnice