fb

Číta celá rodina 2017

Knižnica pre mládež mesta Košice pozýva na VII. ročník literárneho festivalu Číta celá rodina, ktorý sa uskutoční v dňoch 20. - 21. októbra 2017

Podujatie na podporu čítania v rodinách bude prebiehať v dvoch programových  líniách: 
- Tradičné a netradičné čítania v školách s hosťami festivalu, Literárny večer pre účastníkov podujatia
- Celodenný blok zábavných podujatí v areáli Kasární/Kulturparku 

Program:

Piatok 20.10.2017

8.00 - 14.00 hod.  Celodenné čítania v školách
17.30 hod. Literárny večer pre účastníkov podujatia, LitPark

Sobota 21.10.2017

Čítať ďalej: Číta celá rodina 2017

Vizuálne čítanie - seminár

Knižnica pozýva na seminár Vizuálne čítanie. Ide o koncept výučby čítania, podpory verbalizácie a rozvoja sluchovej diferenciácie pre deti so špeciálno-pedagogickými výchovno-vzdelávacími potrebami s pomocou moderných technológií.

KEDY: 14. 11. 2017 (utorok) od 13.00 - 16.00 hod. 
obsadenosť max. 50

KDE: LitPark, Knižnica pre mládež mesta Košice,
areál Kasární/Kulturpark, budova Bravo, Kukučínova 2, Košice

PRIHLÁŠKA: TU

Školiteľ: Ing. Dušan Baranec, otec dieťaťa so ŠPVVP
dusan.baranec @ visualreading.org,
Web: www.visualreading.org.
Ukážka práce s programom z MŠ Iľjušinova Bratislava: youtube

Organizátori: Knižnica pre mládež mesta Košice, CVI Košice, n.o., Žltý amarant, o.z.

Plagát - Pdf

Výstava - Obrázky kúzelné i hávedné

Knižnica pre mládež mesta Košice sprístupní v októbri výstavu ilustrácií dvoch výrazných osobností slovenskej knižnej ilustrácie Bystríka Vanču a Daniely Olejníkovej. Výstava Bystríka Vanču obsahuje ilustrácie z rozprávkovej knihy Zuzany Csontosovej Najmocnejšie kúzlo, ktorá vyšla aj v českom preklade. Daniela Olejníková predstaví ilustrácie z knihy českého autora Jiřího Dvořáka Havětník (Hávedník), ktoré vyšla paralelne v českom i slovenskom jazyku. 
Výstavu Obrázky kúzelné i hávedné poskytla košickej knižnici Mestská knižnica mesta Piešťany v rámci svojho projektu „S ilustráciami na cestách“, ktorý sa realizuje s finančnou podporou Úradu vlády SR – program Kultúra národnostných menšín 2017.
Obrázky kúzelné i hávedné sú inštalované v pobočke LitPark na Kukučínovej ulici 2 v Košiciach a budú návštevníkom k dispozícii od 1. – 31. októbra 2017.

Čítať ďalej: Výstava - Obrázky kúzelné i hávedné

Baby knižnica

Prečítané leto si našlo svojich stálych návštevníkov a tešilo sa počas prázdnin veľkej obľube zo strany najmenších čitateľov. 

Jeho vysoká návštevnosť nás priviedla k rozhodnutiu pokračovať v Prečítanom lete, tentokrát cyklom rovnako zábavných tvorivých dielní pod názvom BABY knižnica, ktorých tematické zamerania sa budú odvíjať od práve prebiehajúceho ročného obdobia. 

BABY knižnica je určená pre mamičky s malými deťmi a štartuje dňa 5. októbra 2017 o 10.00 hod. v LitParku. Úvodným podujatím, v rámci ročného obdobia JESEŇ, budú dielničky na tému Svieža a pestrofarebná jeseň.  

Čítať ďalej: Baby knižnica

Listovanie 2017 - Legenda Z+H


LiStOVaNie – scénické čítanie v LitParku, 5. októbra 2017 so začiatkom o 8.30 hod.

Z pestrej žánrovej ponuky sme vybrali cestopis Legenda Z+H.  Autormi sú skutočné legendy, Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka.
Cieľom tohoto LiStOVaNia je priblížiť cestovateľov Hanzelku a Zikmunda súčasným generáciám, ktorým všetko pripadá také samozrejmé a netušia, že títo dvaja boli a navždy zostanú naozajstnými frajermi. Na legendy Z+H sa v českom cestopise nikdy nezabudne. A ako už to s LiStOVaNím býva, môžeme očakávať aj veľa zábavy.

Čítať ďalej: Listovanie 2017 - Legenda Z+H

Fond na podporu umenia

Spýtajte sa knižnice