Nejde to reálne? Skúste to virtuálne!

Knižnica pre mládež mesta Košice v úvode nového roka prichádza so zaujímavou novinkou. Po sprístupnení najstarších zdigitalizovaných kroník knižnice teraz na webovej stránke ponúka aj virtuálnu návštevu LitParku, najnovšej a najmodernejšej pobočky knižnice a jej Múzea detskej knihy.

Virtuálne aj do Múzea detskej knihy

Virtuálna prehliadka poskytne každému, aj na druhom konci republiky či sveta, možnosť nahliadnuť do priestorov najmodernejšej pobočky knižnice s výstižným menom LitPark a jej unikátneho Múzea detskej knihy. „Ide o súbor detskej literatúry v počte cez 4.000 zväzkov s rokom vydania do roku 2000, ktorý zahŕňa aj historickú čítanku z roku 1825 alebo napríklad knižné tituly v rôznych vydaniach a s rôznymi ilustráciami“, informuje Iveta Hurná, riaditeľka knižnice.

LitPark predstavuje zábavu

Košičania si názov tejto pobočky najčastejšie spájajú s jej lokalizáciou. Nachádza sa totiž uprostred parku, v zrekonštruovanom objekte bývalých vojenských kasární Kulturpark a susedí s kreatívnou fabrikou SteelPark. Návštevníci z iných miest si asi skôr povedia, že môže ísť o spojenie skratky Lit, čo predstavuje latinské slovo litera, čiže písmeno, alebo aj literatúru, teda knihy. Park, ten by zase mohol interpretovať zábavu, ktorá v tejto knižnici určite je. „Dokonca až sedem dní v týždni, keďže máme otvorené aj cez víkend“, hovorí Iveta Hurná.

Dnes virtuálne, možno zajtra reálne
Kto LitPark doteraz nenavštívil, nenašiel si čas, alebo prekážkou bola práve diaľka, môže teraz absolvovať virtuálnu prehliadku. Prehliadka so sprievodným slovom zahŕňa informácie o umiestnení pobočky a knižničných priestoroch. Rovnako poskytuje možnosť nahliadnuť do Múzea detskej knihy. „Nech sa páči vstúpte k nám...pre tentokrát aspoň virtuálne,“ srdečne všetkých pozýva Iveta Hurná.

Každý si nájde to svoje
Knižnica má svoju relaxačnú zónu, detský kútik a takmer denne sa tu na podujatiach stretávajú čitatelia rôznych vekových kategórií, najčastejšie však školské kolektívy. „Okrem bohatého knižného fondu a časopisov u nás nájdete informácie, zábavu, relax i oddych.“ Nachádza sa tu Múzeum detskej knihy, organizujú sa tu výstavy, divadelné predstavenia, stretnutia so spisovateľmi, interaktívne vystúpenia či tvorivé dielne. „Myslím, že každý si tu jednoducho nájde to svoje“, konštatuje Iveta Hurná.

Plagát

 

 

Fond na podporu umenia