Články

Hevi Tour

V roku 2015 sa rovnako ako Knižnica pre mládež mesta Košice dožíva krásneho životného jubilea aj jeden z najvýznamnejších a najobľúbenejších slovenských autorov pre deti a mládež Daniel Hevier. Svoju šesťdesiatku sa rozhodol osláviť netradične veľkým cestovateľským turné s názvom Hevi Tour, počas ktorého absolvuje až 60 stretnutí s mládežou po celom Slovensku a neobíde ani Košice.
Počas svojho turné v pondelok 25.5.2015 spisovateľ navštívil aj košickú rovesníčku, kde sa o 11.00 hod. stretol s jej čitateľmi v pobočke LitPark na Kukučínovej 2. 

Hevi Tour sprevádza literárna a výtvarná súťaž pre mladé talenty pod názvom Fantázia na baterky a prezentácia najnovšej, už 60-tej, Hevierovej knihy Svet zachránia rozprávky. Kniha je určená pre deti od 9 rokov a predstavuje zmes rozprávky andersenovskej a modernej rozprávky s prvkami fantasy. V jej moderných postavách môžu malí čitatelia spoznať cínového vojačika, dievčatko so zápalkami, či Gerdu a Kaya zo Snehovej kráľovnej.
Ako symbolické vstupné na toto stretnutie deťom poslúžila vybitá baterka, ktorou prispeli k ekologickej recyklácií a podporili ochranu životného prostredia. Súčasťou turné je tiež súťaž Fantázia na baterky, zložená z literárno-výtvarnej súťaže a zo súťaže v zbere vybitých batérií. Obe budú vyhodnotené v decembri, v deň spisovateľových 60. narodenín.

Fond na podporu umenia