Kráľ čitateľov 2017 - finále


Účastníci súťaže o titul Kráľ detských čitateľov doteraz absolvovali dve vedomostné kolá, ktoré preverili ich znalosti z detskej literatúry a histórie mesta Košice. Teraz ich čaká posledné, rozhodujúce kolo, počas ktorého odznejú recenzie ich obľúbených kníh.
Vo štvrtok, 16.3.2017 sa v pobočke Nezábudka uskutočnilo druhé, semifinálové kolo súťaže o titul Kráľa detských čitateľov 2017 a zúčastnilo sa ho 19 adeptov na tento titul. „Úspešnými finalistami sa stali Figeľ Jakub zo ZŠ Jozefa Urbana, Haščáková Hana zo ZŠ Staničná, Kertys Ján zo ZŠ Sv. Košických mučeníkov, Psotová Petra z Gymnázia na Alejovej, Stanová Terézia z Evanjelického gymnázia J. A. Komenského a Volková Karolína zo ZŠ Belehradská, informuje Kamila Prextová, zástupkyňa riaditeľky Knižnice pre mládež mesta Košice.

Šiestich finalistov teraz čaká posledné a rozhodujúceho kolo, ktoré bude prebiehať vo štvrtok 6. apríla 2017 o 10.00 hod. v LitParku,

na ktorom finalisti vystúpia s obhajobou svojej recenzie, prezentáciou, na tému Moja najobľúbenejšia kniha. „Pozývame všetkých fanúšikov finalistov, aby ich prišli aj osobne podporiť a zároveň chcem zdôrazniť, že ešte stále prebieha možnosť posielať hlasy svojmu kandidátovi, ktorý tak môže získať titul Kráľ Sympatia 2017“, vyzýva podporovateľov nových finalistov Kamila Prextová.

Hlasy je možné posielať prostredníctvom elektronickej ankety, najneskôr do 3. apríla 2017.

Plagát